Ženšen+Ginkgo

Ženšen-Panax Ginseng / Ginkgo Biloba

POPIS VÝROBKU
Výrobok obsahuje 10 kusov 10 ml ampuliek roztoku s výťažkom Ženšenu a Ginkga, ktorý  sa pije po odstránený vrchného krytu a následnom prepichnutí ďalšieho uzáveru pomocou  priloženej slamky.

Výrobok je mimoriadne vhodný napríklad pre študentov, v období skúšok, nakoľko na rozdiel od kávy, či energetických nápojov dodáva telu energiu s dlhodobou pôsobnosťou, odstraňuje únavu, zlepšuje pamäť“, viac sa dočítate v účinkoch nižšie.*

CHARAKTERISTIKA
Ženšen je trváca bylina vysoká 30 až 50 cm. V medicíne sa využíva koreň 5-6 ročnej rastliny. Koreň je valcovitý, niekedy má tvar podobajúci sa na človeka. Koreň po usušení na slnku sa olúpe, – biely ženšen. Alebo sa pred sušením obarí vriacou vodou, tak sa získa
červenohnedý ženšen alebo sa obarí parou a vznikne červený ženšen.

HISTÓRIA
Ženšen sa vo východnej medicíne používa niekoľko tisíc rokov a posledných niekoľko storočí taktiež v západnej medicíne. V ázijských krajinách je ženšen nazývaný tiež koreň života, alebo všeliek.

ÚČINNÉ LÁTKY
Ženšen obsahuje okrem iných účinných látok predovšetkým ginsenozidy, vitamíny, silice, peptidy, polysacharidy, glikopeptidy a aminokyseliny. Ginsenozidy patria do skupiny steroidných saponínov. Glikozidy označované ako Rb1, Rb2, Rc a Re , Rg1,Rh1 sú tvorené aglykónom 20-S-protopanaxadiol alebo 20-S-protopanaxtriol a sacharidovou zložkou- glukóza, arabinóza, alebo ramnóza. Farmakologicky účinný je až metabolit, ktorý vzniká až po hydrolýze glikozidu z aglykónu jeho transformáciou v čreve. Táto transformovaná zložka -špecifický metabolit – pôsobí protizápalovo, antioxidačne, cytotoxicky a antialergicky.

Viac o zložení a účinných látkach sa záujemca môže dočítať v knihe doktora Stephena Fuldera, ktorý je vedcoma výskumníkom v odbore liečivých rastlín. Titul magistra získal na univerzite v Oxforde a doktorát v National Institut for Medical Research v Londýne.

NAJVÝZNAMNEJŠIE ÚČINKY*
- pôsobí stimulačne na celý nervový systém
- zlepšuje pozornosť
- zvyšuje duševnú výkonnosť
- pôsobí proti stresu
- potlačuje chronickú únavu
- potlačuje strach a depresie
- spomaľuje starnutie
- podporuje imunitu
- pôsobí protirakovinovo
- pomáha pri rekonvalescencii
- potlačuje hormonálne poruchy
- podporuje srdcovú činnosť
- podporuje perostatiku čriev
- znižuje obsah cukru a tuku v krvi
- zlepšuje výkon pľúc
- zlepšuje funkcie pohlavných orgánov a liečbu impotencie
- posilňuje krvný obeh

Kliknite a napíšte nám Váš názor na Golden produkty. Napíšte prosím minimálne 30 znakov. Ďakujeme


Submit your review
* Povinné

Pridajte vaše hodnotenie na Golden produkty